Szerb Antal Gimnázium

Aktuális

Sporteredmények

Iskolánk tanulója, Magyar Bence Levente (9. NYEK) a Kézilabda Országos Bajnokság I. Osztály U15 Korcsoportjában I. helyezését, míg az I. Osztály U16 Korcsoportjában II. helyezését ért el a Ferencvárosi Kézilabda Akadémia csapatával. Bence a korosztályos serdülő „B” válogatott tagja.

Gratulálunk!

***

Budapest 150

A Budapest Főváros Levéltára által szervezett "Budapest 150" vetélkedőn 63 induló csapatból a Szerb Antal Gimnázium III. triumvirátus csapata Cziráki Bianka, Kemény Kata, Makra Zsófi 10.b I. helyen végzett.

A Szerb Antal Gimnázium Hódítók 2.0 csapata Gyúró András, Bosnyák Bálint, Kohut Milos, Lipthay Bence 10.b III. helyen végzett.

***

Atlétika Diákolimpia

Az Atlétika Diákolimpia Országos döntőjében 1500 m síkfutásban Juhász Dorottya (8.a) I. helyezést, Keller Kincső (9.nyek) 800 m-es síkfutásban III. helyezést,4x800 m-es leány váltónk II. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Juhász Dorottya (8.a), Kovács Flóra (8.a), Futár Alíz (8.b), Bálint Adrienn (9.a)

***

Diákolimpia

Újabb siker a Diákolimpián!

Futár Alíz (8.b), Ignácz Zsófia (8.b) és Simon Szofia (8.a) összeállítású csapat aranyérmes lett az Országos Diákolimpián gyeplabda sportágban.

***

Bosch Rebeka iskolánk tanulója az U15-ös OB II. helyezése után, U17-es korosztályban is Országos II. helyezést ért el az UTE csapatával.

***

Teremröplabda

Bosch Rebeka iskolánk tanulója (8.b) a Békéscsabán rendezett korosztályos Országos Teremröplabda Bajnokság döntőjében csapatával az előkelő II. helyen végzett.

***

DUE Tehetségkutató Diákmédia Pályázat

A DUE Tehetségkutató Diákmédia Pályázatán iskolánk újságja, a LegSzerbb a "Az év diáklapja" kategóriában dicséretet kapott, Kiss Dóra 11. b osztályos tanuló pedig "Az év diákújságírója" kategóriában harmadik helyezett lett. Ez utóbbi elismerést Dóra az Inotai Istvánnal készült interjújával nyerte el.

Az eredményhirdetésre a Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon került sor május 24-én.